1. velká cena 2004 : Grand Prix A U S T R A L I E - Melbourne (Albert Park) - komentář F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix,L.Pecháček | Constructors F1 Constructors F1

1. velká cena 2004 : Grand Prix A U S T R A L I E - Melbourne (Albert Park) - komentář

L.Pecháček | 7.3.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

Zahajovací závod 55. sezony F1 byl očekáván s velkou netrpělivostí. Testy před sezonou napovídaly, že.......

Zahajovací závod 55. sezony F1 byl očekáván s velkou netrpělivostí. Testy před sezonou napovídaly, že se asi mnoho proti minulé sezoně nezmění. Nakonec se ale ukázalo, že jediný tým Ferrari splnil očekávání. Perfektní šasi, rychlý a vytrvalý motor – to dalo předpoklad, že oba jezdci M.Schumacher a Barrichello nenašli vážné soupeře. Svědčily o tom i časy v cíli: 3. Alonso ztrácel přes půl minuty, 4. R.Schumacher dokonce už přes minutu. Že budou mezi očekávané soupeře Ferrari patřit Williamsy a Renaulty se předpokládalo. Obrovským zklamáním byly ale McLareny. Nový vůz MP4/19 byl jen loňský MP4/18D s několika úpravami. V testech si vedl poměrně dobře. Jenže testy a závod – to je nebe a dudy. Ani motor se Mercedesu příliš nepodařil. Není ani rychlý ani dostatečně vytrvalý. To se ukázalo v kvalifikaci (10.Räikkönen, 12. Coulthard) a později i v závodě. Už v 10.kole se zakouřilo z Räikkönenova motoru a Coulthard byl nakonce rád, že dojel alespoň na posledním bodovaném místě. Příjemným překvapením byl jen Angličan Jenson Button s vozem BAR-Honda na 6. místě.

Pořadí v cíli: 1. M.Schumacher, 2. Barrichello (oba Ferrari), 3. Alonso (Renault), 4. R.Schumacher, 5. Montoya (oba Williams), 6. Button (BAR), 7.Trulli (Renault), 8. Coulthard (McLaren).