15. velká cena 2005 : Grand Prix I T Á L I E - Monza - komentář Formule 1, F1, závody, okruhy, týmy, sport, auto, | Constructors F1 Constructors F1

15. velká cena 2005 : Grand Prix I T Á L I E - Monza - komentář

L.Pecháček/foto J.Křenek | 4.9.05 | Komentáře - L.Pecháček 2005

Královská Monza pro Montoyu. Formuli 1 kraluje McLaren, totéž se ale nedá říci o motorech Mercedes.

Královská Monza pro Montoyu.
Formuli 1 kraluje McLaren, totéž se ale nedá říci o motorech Mercedes. Už po třetí v sezoně na ně doplatil K. Räikkönen. I když byl nejrychlejší, musel kvůli výměně motoru startovat až z 11. pozice. Montoya tak měl volnou cestu z pole pozition až do cíle.V průběhu závodu zasáhly do klidné jízdy u McLarenů pneumatiky Michelin. U obou vozů se objevilo vážné poškození u levé zadní pneumatiky. Zatím co by musel do boxů, J.Pablo to risknul. V posledních třech kolech zpomalil a dojel vítězně do cíle. Räikkönen skončil čtvrtý. Před ním byly oba Renaulty-Alonso a Fisichella .Přesto McLaren získal 16 bodů, Renault jen 14.

Debaklem skončil závod pro Ferrari.Poprvé po 10ti letech tým na domácí GP nebodoval. M.Schumacher dojel desátý a Barrichello dvanáctý. Byl to už čtvrtý závod v sezoně, kdy Ferrari nebodovalo . Naopak zlepšení potvrdily Toyoty, které by mohly ještě v posledních závodech předstihnout Ferrrari. Překvapive dobře dojel A.Pizzonia, který nahradil indisponovaného Heidfelda ve voze Williams. Z 16. místa na startu byl 7. Svou loňskou formu stále hledá Button s vozem B.A.R.

V boji o titul mistra světa má Alonso úspěch na dosah. Räikkönena zbrzdily technické četné technické nedostatky. Na třetí místo bude možná ještě útočil Montoya, který by mohl odsunout M.Schumachera. A úplně otevřená je situace v Poháru konstruktérů.Prostě letošní šampionát neztrácí napětí ani v závěru.