2. velká cena 2004 : Grand Prix M A L A J S I E - Sepang - komentář F1, formule, 1, Skokan, skokan roku , skokan roku F1 | Constructors F1 Constructors F1

2. velká cena 2004 : Grand Prix M A L A J S I E - Sepang - komentář

L.Pecháček | 8.3.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

Velká cena F1 se jela v Sepangu teprve po šesté, ale její první zatáčka už si vysloužila pověst ......

Velká cena F1 se jela v Sepangu teprve po šesté, ale její první zatáčka už si vysloužila pověst karambolové pasti. Zatím ve všech dosavadních závodech tu došlo k větším či menším střetům vozů a vyjetí z tratě. Tentokrát byla ale tradice porušena. Všichni si dali náramný pozor. Někteří až moc: Weber se propadl z 2. místa na roštu na 9. pozici, Salo z 9. na 15. a později na 18. místo. Michael Schumacher jel opět závod sám pro sebe. Vyhrál kvalifikaci a v závodě odrazil všechny pokusy o útok Montoyi na jeho vedoucí pozici. Opět překvapil Button – tentokrát ještě více než v Australii. Při svém 69. startu se konečně dostal na stupně vítězů – byl 3. v cíli. Barrichello se musel spokojit 4. místem. Dobře zajeli opět Trulli a Alonso s Renaulty. Coulthard si dojel s McLarenem pro další 3 body. Räikkönena ale i tentokrát zradila převodovka 14 kol před cílem. To jen potvrdilo letošní nespolehlivost McLarenů. Pro Kimiho, který ještě loni bojoval do posledního závodu s M.Schumacherem o titul, to bylo hořké rozčarování. A to ještě netušil kolik zklamání ho čeká. Nespokojený byl i Ralf Schumacher, kterému ve 34. kole selhal motor. A úplně tentokrát zklamal Weber když se po startu propadl hluboko dozadu a po jezdecké chybě musel nakonec vzdát.

Pořadí v cíli: 1. M.Schumacher (Ferrari), 2. Montoya (Williams), 3. Button (BAR), 4. Barrichello (Ferrari), 5. Trulli (Renault), 6. Coulthard (McLaren), 7. Alonso (Renault) a 8. Massa (Sauber).

Průběžné pořadí po 2. závodě: 20 bodů M.Schumacher, 13 Barrichello, 12 Montoya, 9 Button, 6 Trulli, 5 R.Schumacher, 4 Coulthard, 1 Massa.