etina English Rusky

5. velká cena 2004 : Grand Prix ŠPANĚLSKA - Barcelona – Montmelo – Circuit de Cataluňa - komentář F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

5. velká cena 2004 : Grand Prix ŠPANĚLSKA - Barcelona – Montmelo – Circuit de Cataluňa - komentář

L.Pecháček | 10.5.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

Celý trénink, kvalifikace i závod se soustředili na jedinou otázku: Jak si povede dosavadní suverén ......

Celý trénink, kvalifikace i závod se soustředili na jedinou otázku: Jak si povede dosavadní suverén Michail Schumacher? A odpověď byla jasná: Schumacher zůstává suverénem. Jen v první kvalifikaci se mu nedařilo a zajel až 9. čas. Ve volných trénincích v pátek i v sobotu stejně jako v rozhodující druhé kvalifikaci byl s převahou nejlepší. Zajel i vynikající čas 1:15,022, o 0,6 sec. lepší než druhý Montoya. Překvapením byl 3. Japonec Sato s vozem BAR. Tyhle vozy s motory Honda jsou zřejmě letos na vrcholu své výkonnosti. První jezdec týmu byl však po jezdecké chybě v kvalifikaci až 14. na startu a musel se probíjet startovním polem, což vůbec nebylo na trati, kde není příliš mnoho míst na předjíždění, snadné.

Start se nejlépe povedl Trullimu ze 4. startovní pozice. Za to Montoyovi se nevyvedl. Trulli vydržel v čele jen do první zastávky u boxů v 9. kole. Tady byli rychlejší mechanici Ferrari a Michael šel od té chvíle do vedení. Za něho se zařadil Barrichello, pak oba Ranaulty Trulli a Alonso, miláček španělského publika. V tomto pořadí také dojeli do cíle. Za nimi obhájil čest týmu BAR Takuma Sato, Button dojel 7. Úplný „výbuch“ znamenal závod opět pro tým McLaren-Mercedes. Už start z 10. a 13. pozice nevěstil nic dobrého. Motorářům Mercedesu se stále nedaří skloubit maximální rychlost s maximální výdrží. Po odpadnutí jednoho nebo obou jezdců v prvních 3 závodech a chudičkém zisku pouhých 5 bodů, tentokrát sice oba piloti dojeli, ale daleko za bodovanými místy (10. a 11.)

A tak si Mohl Michael Schumacher zaznamenat hned několik dalších úspěchů:
Při 200. startu v MS dokázal 75x zvítězit, v sezoně 5x za sebou (to se podařilo v roce 1992 Nigelu Mansellovi). V průběžné klasifikaci MS tak vede s plným ziskem 50 bodů před svým týmovým kolegou Barrichellem (32 bodů) a překvapením sezony Buttonem 24 bodů. V Poháru konstruktérů je nejspokojenější Ferrari s 82 body, Renault jich má 42 a BAR 32. To jsou už po první čtvrtině šampionátu propastné rozdíly.

Příští závod se jede v Monte Carlu a to by mohlo být o něčem úplně jiném, protože monacká ruleta je zcela netradiční tratí. Tak uvidíme!

Štítky

Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo