7. velká cena 2004 : Grand Prix E V R O P Y - Nürburgring - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

7. velká cena 2004 : Grand Prix E V R O P Y - Nürburgring - komentář

L.Pecháček | 30.5.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

Jižní smyčka Nürburgringu byla plná překvapení a osočování. Dohady se ještě stále vracely k Monaku.........

Jižní smyčka Nürburgringu byla plná překvapení a osočování. Dohady se ještě stále vracely k Monaku. Kdo je vinen? Ralf Schumacher při kolizi Allonsa nebo Montoya při havárii Michaela Schumachera! Oba případy se přetřásaly do nekonečna, někdo byl pro , jiný proti a nakonec vina nebyla nikde.Všichni se raději soustředili na tréninky a kvalifikace. V nich přišla překvapení. V pátek byl nejrychlejší Räikkönen, v první kvalifikaci Sato. Ale hlavní druhou kvalifikaci , která určila postavení na startu, vyhrál Michael Schumacher s více než půlsekundovým náskokem. Sato potvrdil svou formu 2. místem a byl prvním Japoncem, který stál na startu závodu MS F1 v první řadě.3.byl Trulli. Vítěz z Monaka a vedle něho Räikkönen. To vypadalo na renesanci McLarenu. Ale jen do 10. kola. Z motoru Mercedes se opět zakouřilo a bylo po parádě. Před polovinou závodu ho pak následoval i Coulthard. Schumacher se plně rehabilitoval za výpadek v Monaku. Vedl a svůj náskok zvyšoval každým kolem. Když pak odpadl i Sato, dostal se za něho Barrichello před Butonem. Tak dojeli do cíle a tak vypadá po 7.závodě i pořadí na prvních místech průběžné klasifikace.

Trochu rozruchu vyvolal nový modus tréninků, který má platit od GP Anglie (11.7.). Místo zdlouhavých sólových jízd budou trénink tvořit dva dvacetiminutové bloky a nejlepší časy jednotlivých jezdců se budou sčítat. To bude rozhodně zajímavější.