A je to tady : Stylové zakončení sezóny v Mostě: Závody a setkání klasických vozů Autodrom Most, historie, Česká republika, šampionát, vozy | Constructors F1

etina English Rusky

A je to tady : Stylové zakončení sezóny v Mostě: Závody a setkání klasických vozů Autodrom Most, historie, Česká republika, šampionát, vozy | Constructors F1 Constructors F1

A je to tady : Stylové zakončení sezóny v Mostě: Závody a setkání klasických vozů

Radek Laube/Autodrom Most | 20.9.22 | Aktuality

Autodrom Most 2022 Historici a jiné

Sobota 8. října bude na mosteckém autodromu zasvěcena ikonickým závodním vozům 60. až 80. let, kteří budou na závodní dráze bojovat o Zlatý ananas – putovní pohár série Histo Cup. Vozy jako Ford GT40, BMW M3 E30, Opel Ascona SR/E, Alfa Romeo Giulia 1600 Super, ale i historické formule a řada dalších budou k vidění na velkém okruhu. Divákům bude navíc umožněn i vstup do paddocku, kde si mohou všechny vozy prohlédnout z bezprostřední blízkosti.

 1

Sobotní program ale počítá hlavně i s majiteli a sběrateli klasických aut z řad široké veřejnosti. Vedle setkání automobilových klubů a individuálních majitelů budou v rámci The Most CLASSIC na malém závodním okruhu polygonu probíhat také jízdy pravidelnosti a odborná porota vybere v soutěži elegance nejkrásnější vůz, jehož majitel obdrží cenu od české hodinářské manufaktury Bohematic, která je hlavním partnerem akce.

Individuální zájemci z řad majitelů a sběratelů klasických vozů mohou své vozy přihlašovat prostřednictvím webu autodromu. Na výběr je několik způsobů zapojení a prezentace vozu – od jednoduchého vystavení, až po variantu zahrnující VIP zázemí a včetně ostrého svezení na velkém okruhu. 

„Chceme vytvořit akci, kterou si všichni především užijeme a mostecký autodrom je pro podobná setkání skvělým místem. Rozsáhlý areál nám umožňuje sestavit program tak, aby si v něm každý našel to svoje. Na velkém okruhu můžete sledovat závodní týmy. Na polygonu bude připraven okruh pro soutěžní jízdy pravidelnosti, do kterých se může přihlásit každý majitel klasického vozu nebo youngtimeru. Samozřejmě bude také možnost vůz i jen jednoduše vystavit a setkat se s ostatními majiteli a fanoušky, podobně jako na klasickém srazu. Účastníci se budou moci například také připojit k některé z tematických přednášek doprovodného programu v naší Auto Galerii,“ vysvětluje hlavní body Radek Laube, jeden z organizátorů The Most CLASSIC. 

Sobotní program pak uzavře společná spanilá jízda na velkém závodním okruhu, na kterou se vozy vydají v 18 hodin. Uzávěrka pro individuální registrace vozů na webu je 3. října. Automobilové kluby mohou posílat hromadné přihlášky na email krafek@autodrom-most.cz. Více informací a přihlášky najdete na webu www.autodrom-most.cz.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com