Bernie má problém - grand prix formule 1 Evropy 2011 Formule 1, F1, závody, okruhy, týmy, sport, auto, | Constructors F1 Constructors F1

Bernie má problém - grand prix formule 1 Evropy 2011

Karel Jílek ,sr./foto J.Křenek | 28.6.11 | Komentáře - K.Jílek Sr. 2011

Po blýskání se na časy v Montrealu se vše vrátilo do starých kolejí. Vettel získal hatrick, pekelně

Po blýskání se na časy v Montrealu se vše vrátilo do starých kolejí. Vettel získal hatrick, pekelně rychlé Red Bully obsadily první řadu a Bernie má vrásky navíc.Vyznavač hesla "peníze až v první řadě" začíná tušit, že jich může být čím dál méně. Sezóna je prakticky rozhodnutá a zájem diváků i televize opadává. Všemi jeho nohslehy proklínaný Adrian Nevey vymýšlí stále rychlejší auto a Vettel je k neudržení. V zoufalství přijdou na pořad dne změny předpisů v půli sezony, pak by prospěla nějaká diskvalifikace, či oficielní zákaz Vettelovi vyhrávat.
Vlastní závodní víkend ve Valencii byl skutečně jen slabým odvarem toho předchozího. Kvalifikace je v podstatě jasná, první řada Red Bully, pak lepšící se Ferrari před Hamiltonem, Button v obležení Mercedesů a snad jen Sutil pře Heidfeldem bylo malé překvapení. To, že jezdci neberou kvalifikaci příliš vážně bylo zřejmé z jejich úsilí o zlepšování časů. Většině z nejrychlejší desítky stačilo jedno kolo, poslední dva do něj nenastoupili vůbec. Počet ušetřených sad je důležitější než dvě, tři místa na startovním roštu, zvlášť, když první řada je prakticky předplacená.
Závod poskytl podobný obraz, když Vettel odjel a jel si až do cíle vlastní závod. Za ním se přetahoval Alonso s Webberem a rozhodl ve svůj prospěch díky Weberově poškozené převodovce v závěru. Čtvrtý Hamilton dostal půl minuty, šetý Button víc jak minutu. Vpředu se prakticky nepředjíždělo, a když tak o kolo. O to byl předjet již osmý Alguersuari, či Sutil s Heidfeldem, kteří byli ještě na bodech. Jedinou chybu vyrobil Schumacher, přehlédnutím Petrova při výjezdu z boxů a přišel o špičku i závod.
Pozoruhodný zůstane tento nudný podnik jedině tím, že dojelo všech čtyřiadvacet startujících, i když ti poslední o tři kola zpět. Na další dějství v Silverstoune upírají svoje naděje všichni ti, co jsou unaveni ze suverenity Red Bullů, a tajně doufají, že zoufalé pokusy o omezení jejich dominance se povedou.