Bezplatný kurz přilákal do Mostu přes 200 motorkářů Autodrom, bezpečnost, Most, moto, motocykl | Constructors F1

etina English Rusky

Bezplatný kurz přilákal do Mostu přes 200 motorkářů Autodrom, bezpečnost, Most, moto, motocykl | Constructors F1 Constructors F1

Bezplatný kurz přilákal do Mostu přes 200 motorkářů

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 23.7.19 | Bezpečnost i v F1

Autodrom Most 2019

Bezplatný kurz přilákal do Mostu přes 200 motorkářů

Více než 200 motocyklistů z celé republiky se sjelo na přelomu týdne do areálu mosteckého autodromu. Přilákal je celodenní bezplatný zdokonalovací kurz na výcvikových plochách polygonu, který je součástí dlouhodobého projektu „Učme se přežít“. Ve čtyřech termínech od soboty 20. do úterý 23. července jej uspořádal Tým silniční bezpečnosti, který při organizaci kurzu úzce spolupracoval s Policií ČR a Ústeckým krajem. Kurz měl v Mostě premiéru v loňském roce.

1

„Cílem preventivního projektu, který pořádáme už desátým rokem, je docílit snížení počtu a zmírnění následků nehod motocyklistů. Podle našeho názoru je nejefektivnější cestou právě trénink v bezpečí uzavřených ploch. Za pravdu nám dávají i sami motorkáři, kteří kurz absolvovali. Nácvik zvládání krizových situací pod dohledem zkušených instruktorů si velmi pochvalují, řadu z nich už dobře známe. Našich akcí se totiž zúčastňují opakovaně,“ vysvětlil koordinátor projektu Tomáš Lindner.

Za pravdu mu dává sympatická padesátiletá vyznavačka jednostopých vozidel z Mostu. „Kurz navštěvuji opakovaně. Pokaždé se dozvím nejen v teoretické výuce, ale i při výcviku na plochách něco nového, co mi pomáhá motorku v běžném provozu lépe a hlavně bezpečněji zvládat. A v kolektivu motorkářů vždy panuje dobrá nálada a skvělá atmosféra,“ svěřila se.

2

V teoretické části se účastníci kurzu podrobně seznámili se správnou technikou jízdy, zásadami správného chování při dopravní nehodě či efektivním poskytováním první pomoci. Instruktoři nevynechali ani tematiku dopravní psychologie a sebepoznání. V navazující praktické části si motocyklisté procvičili řadu důležitých jezdeckých technik, například brzdění v různých rychlostech a v náklonu, vedení pohledu, jízdu v nestabilním režimu, plynulé přenášení těžiště, průjezd zatáčkou nebo výhybný manévr.

Instruktoři se zaměřili i na zásady takzvané defenzivní jízdy.

3

„Předvídavý styl jízdy a správné reakce na pochybení druhého mohou nejednou zabránit nehodě, v jejímž důsledku může dojít k vážnému zranění,“ upřesnil Lindner.

Motocyklisté patří k nejohroženější skupině účastníků silničního provozu. Jen v loňském roce jich při nehodách zemřelo 91, dalších 488 utrpělo závažná zranění. Je to meziročně o 27, respektive o 70 více než v roce 2017. Zatímco v letech 1993 až 2015 byla v průměru každá jedenáctá oběť smrtelné nehody motorkář, v loňském roce už to byla každá šestá. Podíl usmrcených motocyklistů na celkovém počtu obětí na tuzemských silnicích tak vzrostl na 16 procent.

Projekt „Učme se přežít“ vznikl v roce 2010. Tým silniční bezpečnosti je značka, pod kterou vykonává desátým rokem své aktivity obecně prospěšná společnost Bezpečně na silnicích. Jejím hlavním posláním je prostřednictvím vhodných preventivních programů a aktivit přispívat ke snižování výskytu závažných dopravních nehod. Vedle dospělých účastníků silničního provozu se nezisková organizace zaměřuje také na děti a mládež.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například ženám, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, které jsou největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.

Galerie

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com