BOSS GP: Doma vítězí domácí Gerstl i Eisinger Sewald BOSS, GP, series, motorsport, F1, formule | Constructors F1 Constructors F1

BOSS GP: Doma vítězí domácí Gerstl i Eisinger Sewald

V.Rožánek/ M.Sanytrák/Foto Angelo Poletto a Erwin Strassnigg | 19.6.23 | Aktuálně BOSS

BOSS GP 2023

Na rakouském okruhu Red Bull Ring se o víkendu v rámci závodů Red Bull Classic konal další závod série rychlých formulí BOSS GP. Ani domácí jezdci se neztratili a objevil se i Fabian Vettel a Alexander Geier s formulemi GP2.

1

Na start závodů Boss GP se v Rakousku postavilo celkem 19 formulí ve čtyřech skupinách. Dvojité vítězství si užili hned 4 jezdci a Fabian Vettel si při své premiéře s GP2 vychutnal dvě pódia

Už kvalifikacím vládl domácí Ingo Gerstl s F1 Toro Rosso a v té druhé ho vystřídal na čele bývalý jezdec F1 Brazilec Antonio Pizzonia s modifikovanou formulí Dallara World Series. Ve skupině Super Lights byla tentokrát konkurence tří vozů a nově se představil Ital Sebastiano Sibani s monopostem Lola F3000. Kvalifikaci ale ve skupině vyhrál Clausnitzer s Tattus WS 3,5ltr.

2

První závod vyhrál celkově Ingo Gerstl s Toro Rosso F1, před druhým Ulfem Ehningerem z Německa na Benettonu B197 F1 a bronzový skončil vítěz třídy Open Antonio Pizzonia z Brazílie na Dallara World Series modified. Vítěz třídy Formula Ital Simone Colombo dojel celkově čtvrtý s vozem GP2. Ve třídě Formula za ním skončil druhý jeho velký soupeř Ital Marco Giotto s další GP2 a bronzový při své premiéře v BOSS GP skončil Fabian Vettel. Ano bratr jezdce F1. Geier vůz prodal Clausnitzerovi, a tak pořídil novější techniku do třídy Formula a dojel si v ní pro čtvrté místo, hned za ním pak Andreas Fiedler z Německa. Skupinu Super Lights opanoval domácí Eisinger Sewald s formulí Ralt RT23 F3000, před Clausnitzerem s Tattus WS 3,5ltr a bronozový skončil Sebastiano Sibani na F3000 Lola. Tento vůz však sdílel s Walterem Colacinem, a tak mohl startovat jen v jedné jízdě.

Druhý závod na Red Bull Ringu si přivlastnil opět Ingo Gerstl z Rakouska na Toro Rosso STR1 a zvítězil znovu i v hodnocení třídy F1. Druhý skončil Ulf Ehninger s Benettonem F1. Třídu Open vyhrál znovu Antonio Pizzonia s modifikovanou verzí Dallara WS Gibson 4,5ltr. a dvakrát druhý skončil Ir O´Connell s další upravenou Dallarou TS02 Cosworth 3,3ltr.

Největší souboje se odehrávají v nejnabitější třídě Formula. Colombo opět Giotta s GP2 formulí udolal, a tak mu patří plný bodový příděl. Třetí skončil opět Fabian Vettel a měl po prvních závodech co oslavovat, když získal dvě třetí místa hned na úvod. Na dalších pozicích pak dojel Ital Malavasi a Němec Andreas Fiedler. V poli formulí tentokrát jel i Florian Schnitzenbaumer, kterého možná ještě pamatují pamětníci Interserie v Mostě s Coloni F1, nebo pak z pozdějších startů v sérii SCC. V divizi Super Lights dominoval opět domácí Eisinger Sewald s Raltem RT23 F3000, před Němcem Henry Clausnitzerem na Tattus WS 3,5ltr a bronz odvezl Ital Walter Colacino s F3000 Lola.

Boss

Dalším víkendem plným řevu motorů Boss GP bude italský okruh Misano 21.-23. července, ovšem tentokrát bez vozů F1.