Český inženýr v mezinarodním finále Altran Engineering Academy 2008
Miroslav Sanytrák | 25.7.08 | Aktuality
Tomáš Dynybyl, 24-letý čerstvý absolvent ČVUT, se zúčastnil mezinárodního finále Altran Engineering Academy ve vývojovém centru týmu ING Renault F1 v anglickém Enstonu.
Altran Engineering Academy je soutěž, do které se mohou přihlásit studenti a mladí inženýři, kteří mají nápad, jak zlepšit bezpečnost, spolehlivost nebo výkon závodních vozů. Hlavní cena je 6-měsíční staž v Renault F1 Teamu.
Po svém vítězství v kvalifikaci pro Střední a Východní Evropu v červnu 2008 Tomáš odletěl na mezinárodní finále Altran Engineering Academy. Mezi jeho soupeři bylo dalších 6 finalistů z celého světa, kteří také soutěžili o půlroční stáž u týmu ING Renault F1.
Finálové prezentace proběhly 30. června ve vývojovém centru týmu ING Renault F1 v Enstone ve Velké Británii. Členy poroty, jež měla za úkol vybrat nejlepší projekty z celého světa, byli Robin Tuluie (Vedoucí výzkumu a vývoje, ING Renault F1), Alfonso Martinez (Ředitel Altran Spain), Olivier Guillaud (Senior consultant Altranu) a Martin Ecke (Obchodní manažer Altran Germany).
Prezentace finalistů z Německa, Brazílie, Španělska, Itálie, Francie a Velké Británie udělaly na Tomáše velký dojem. „Vidět projekty ostatních finalistů byl pro mne velký zážitek. Obsahovaly mnoho velmi inovativních nápadů na zlepšení výkonů vozů F1. Bylo skvělé vidět tvořivost těchto mladých inženýrů z celého světa!“
Všech 7 finalistů mělo po ukončení prezentací možnost navštívit vývojové centrum. Mohli si prohlédnout některé z konstrukčních a výrobních procesů používaných pro stavbu vozů F1. „Navštívit továrnu Renault F1 bylo jako z říše snů“, komentoval svůj zážitek Tomáš, „technologie užívané pro konstrukci vozů F1 jsou neuvěřitelné.“
Porota nakonec zvolila jako vítěze brazilského kandidáta Gustava Brambilla, který soutěžil s projektem procesu optimalizace odpružení. „Kvalita kandidátů je rok od roku vyšší a je stále těžší zvolit jen jednoho vítěze“, posteskl si Robin Tuluie, vedoucí výzkumu a vývoje týmu ING Renault F1. „To je ale podstatou této soutěže a vezmeme-li v úvahu různé aspekty projektů a prezentací jednotlivých kandidátů, jsme se svou volbou spokojeni. Věřím, že i ostatní účastníci si najdou svou cestu do formule 1, budou-li chtít.“
Technologické partnerství Altran - ING Renault F1
Altran je evropským lídrem v poskytování konzultantských služeb v oblasti inovace a technologie. Více než 17 500 konzultantů na celém světě pokrývá široký rozsah inženýrských specializací. Altran nabízí svým klientům průběžnou podporu během celého inovačního cyklu – od výzkumu a vývoje přes IT až po manažerské konzultace.
Altran podporuje Renault F1 tým od roku 2002 poskytováním řešení z různých inženýrských specializací včetně elektroniky, logistiky, řízení kvality a projektového managementu. Altran se podílí na vývoji podvozků v Enstonu ve Velké Británii a také na vývoji motorů ve Viry-Châtillon poblíž Paříže.
Od založení Altranu ve střední a východní Evropě v roce 2006 se firma v této oblasti dynamicky rozvíjí. V České republice se firma specializuje na automobilový a elektronický průmysl. Pracuje pro významné lokální i mezinárodní zákazníky v těchto oborech. Svým klientům přináší zlepšení výkonu v oblastech kvality, procesů, projektového řízení a inovací.
Více informací lze získat na místní webové stránce: www.altran.com/cee
Altran Engineering Academy
Soutěž Altran Engineering Academy, založená v roce 2004, je jedinečnou iniciativou s jasným cílem: dát mladým talentům šanci. Svět formule 1 byl vždy velmi uzavřený, pro talentované mladé inženýry je velmi obtížné se v něm prosadit.
Soutěž každoročně láká stovky mladých účastníků z nejlepších univerzit po celém světě. Česko zaznamenalo velký úspěch když soutěž v roce 2007 vyhrál Josef Dubský z ČVUT.
|
|
|