etina English Rusky

Daniel Ricciardo vyhrál svoji první grand prix a to ještě na těžkém okruhu v Kanadě 2014. F1, Formule 1, grand prix, okruhy, závody, motor, monopost, AMG | Constructors F1 Constructors F1

Daniel Ricciardo vyhrál svoji první grand prix a to ještě na těžkém okruhu v Kanadě 2014.

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 9.6.14 | Komentáře - M.Sanytrák 2014

F1

Celý závodní víkend byl velmi dramatickým nejen pro monoposty F1 Mercedes AMG Petronas týmu.Víkend co se týče časů měl navrh Lewis Hamilton, nakonec mu o tisísciny sekundy pole positiopn doslova vyfoukl Nico Rosberg. Po startu se do čela velmi rychle dostal Nico Rosberg, la ehned v prbím kole havalovaly oba monopostu formule 1 Marussia a na trať vyjel safety car, kde restart byl až v sedmém kole.

1

Z třetího místa startoval Sebastian Vettel a za ním se drfalo další pole monopostů , kde byly nejrychlejší monoposty s motory Mercedes. Dlouhou dobe se držel na špici i F.Massa na Williamsu, který však ke konci závodu při snaze získat 4 místo a při předjíždení  Sergio Pereze na Force India se s ním dostal do kontaktu a byla z toho velká havárie, kterou oba piloti přežili ve zdraví  odešli po svých. Dost jsem litoval Felipeho, který v Martini Williams Racing týmu podává výborné výsledky. Nakonec jeho kolega Valtteri Bottas hájil týmové barvy  a dojel na sedmé pozici.Nejšikovněji a v pravou chvíli to udělal D.Ricciardo, který jezdil za oběma vozy F1 Mercedes AMG Petronas dlouhodo dobu. Avšak co se přihodilo, Lewis Hamilton jako první ohlašoval potíže z brdami, hned na to ohlašoval potíže Nico Rosberg, oba vozy zvolnili z šíleného tempa, kteréhos e ale držely i monoposty Red Bull Racing. V jedné chvíli Lewis poejl zatáčku a musel zpět připustit místo Nicu Rosbergovi, zanedlouho Lewis Hamilton odsupuje ze závodu, Nico se snaží na pokyn mechaniků udržet cca 20 kol před cílem brzdy v normě , sice se mu daří, ale ztrácí v každém dalším kole  až desítek na kolo. Tím jej dojíždí především D.Riciardo a S.Vettel. Nakonec Daniel s vervou mu jasnou předjíždí Nico Rosberga , za ním jede druhý Red Bull Racing monopost pilotovaný Sebastianem Vettelem, za ním S.Peréz a F.Massa, kde cca 5 kol před cílem se událo již výše popsané.Na trať přijíždí opět safety car a tak i končí grand prix Kanady 2014.

DR

Cílový praporek projíždí poprvé v kariéře na prvním místě Daniel Ricciardo , druhý Nico Rosberg a na třetím místě Sebastian Vettel, Red Bull Racing  tým je zpět.

Nico Rosberg s náskokem si drží průběžné pořadí mistorvství světa F1.

Pirelli odhadl svoje pneumatily naprosto přesně a monoposty je měnily dvakrát.