Dopravní hřiště autodromu využívají stále častěji celé rodiny Most, autodrom, F1, Formule 1, okruhy,bezpečnost, děti, dopravní hřiště | Constructors F1

etina English Rusky

Dopravní hřiště autodromu využívají stále častěji celé rodiny Most, autodrom, F1, Formule 1, okruhy,bezpečnost, děti, dopravní hřiště | Constructors F1 Constructors F1

Dopravní hřiště autodromu využívají stále častěji celé rodiny

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 25.6.20 | Bezpečnost i v F1

Bezpečnost 2020

Dětské dopravní hřiště mosteckého autodromu po rozvolňování opatření proti šíření nemoci covid-19 znovu ožilo.

1

 

Hřiště s funkčními dopravními značkami a herními prvky jako jsou prolézačky, skluzavky, houpačky, lezecké stěny nebo malé fotbalové branky na sousední zatravněné ploše využívají stále častěji celé rodiny. Vstup je bezplatný, zájemci si zdarma mohou zapůjčit také kola, koloběžky, odrážedla či přilby.

Školy a dětské organizace si mohou vedle zápůjčky kol objednat za mírný poplatek také praktickou dopravní výuku svých svěřenců vedenou instruktorem bezpečné jízdy autodromu.

2

„Instruktor samozřejmě přistupuje k výkladu zábavnou formou, aby děti zaujal a udržel jejich pozornost. Zároveň jim vštěpuje základní prvky bezpečného chování chodců a cyklistů v běžném provozu v ulicích měst,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Bonusem pro školáky či předškoláky s pedagogickým dozorem je možnost spojit pobyt na dětském dopravním hřišti s bezplatnou prohlídkou celého areálu autodromu, a to včetně startovní věže s dispečinkem či boxů. „Když budou mít štěstí, uvidí na velkém závodním okruhu trénovat a testovat závodní auta nebo motorky. Takový zážitek rozproudí adrenalin v krvi zejména chlapcům, ale ani děvčata se nemusejí nudit. Mezi profesionálními jezdci figuruje řada žen, z nichž některé dosáhly výjimečných úspěchů,“ upozornila ředitelka.

Dopravní hřiště slouží už několik let také jako zázemí pro letní příměstský tábor pro chlapce a dívky ve věku 6 až 15 let. Mezi rodiči i dětmi je týdenní pobyt na autodromu velmi oblíbený. Původní dva turnusy tak organizátoři postupně rozšířili o další dva. V letošním roce už jsou dva červencové a jeden srpnový plně obsazeny. „Volná místa zbývají ještě v termínu od 3. do 7. srpna. Kdo chce svého potomka přihlásit, neměl by dlouho váhat,“ doplnila Veronika Raková.

Návštěvníci dopravního hřiště se ale nemusejí omezit jen na jízdu na kole. V sousedství areálu je 600 metrů dlouhá motokárová dráha, na níž si mohou zajezdit všichni rodinní příslušníci. Provozovatel totiž disponuje i dětskými motokárami. Více informací zájemci najdou zde.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com