Ekoauta v ČR bez známky! E-mobility, techniky, Eko auta, značky, registrace | Constructors F1

etina English Rusky

Ekoauta v ČR bez známky! E-mobility, techniky, Eko auta, značky, registrace | Constructors F1 Constructors F1

Ekoauta v ČR bez známky!

Ing.Jana Svobodová/Autodrom Most | 14.3.18 | Čistá mobilita

Česká mobilita 2018

Ekoauta v ČR bez známky!

 

Nejen Německo počítá s úlevou v podobě platby za dálnice pro vozidla poháněná alternativním palivem. Podobný počin se připravuje i v České republice.

V České republice předalo ministerstvo dopravy do mezirezortního řízení novelu zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích. Novela se týká toho, že vozidla poháněná čistě na elektřinu by nově měla 100 % úlevu z placení dálniční poplatků a u vozidel spalujících stlačený zemní plyn neboli CNG se bude jednat o úlevu 50 %.

„V dokumentu zatím nepočítáme s úlevou pro vozidla spalující zkapalněný zemní plyn (LNG) a vodík, jelikož se v ČR tato vozidla vyskytují jen v malé míře“, řekl Jan Bezděkovský z ministerstva dopravy.

 

V závěsu nové registrační značky

V přípravě je také nové označení vozidel poháněných alternativním palivem. V současné době se tento návrh novely zákona připravuje a co nevidět bude předán do mezirezortního připomínkového řízení.

Tento krok je hodně důležitý například pro obce, kraje, celní správu a PČR, jelikož budou moci na dálku identifikovat ekologicky úsporné vozidlo a dle toho nastavit efektivní opatření pro svou oblast působnosti.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com