GP F1 Maďarska:po F1, Formule 1, grand prix, okruhy, závody, motor, monopost, AMG | Constructors F1 Constructors F1

GP F1 Maďarska:po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 26.7.09 | Komentáře - M.Sanytrák 2009

Startovní rošt tentokrát obsadili opět vozy stáje Red Bull, ale pole - position získal F.Alonso na ....

Startovní rošt tentokrát obsadili opět vozy stáje Red Bull, ale pole - position získal F.Alonso na Renaultu, druhý Vettel a třetí Webber na již zmíněných Red Bullech. Kvalifikace byla dost dramatická, nejdříve došlo k 20ti minutovému zastavení díky havárii F.Massy (již po operaci v umělém spánku a jeho rekonvalescence potrvá možná až 4 týdny) , dále nefungovala časomíra, takže piloti do poslední chvíle nevěděli, jak dopadli. Leader závodu F.Alonso odstartoval velmi dobře. V prvním kole bylo toto pořadí: Alonso,Webber,Hamilton. V 12 kole při první zastávce v boxech mu špatně namontovali kolo, které záhy upadlo(z vozů lítají jiskry a propadá se dozadu) a Alonso dojíždí po druhé do boxů, po odjetí zhruba dvou dalších kol odstupuje ze závodu v 16. kole. Ve 1č.kolezávodu je J.Button na 7 místě , přičemž startoval z osmného místa. V 18,kole získává vedoucí pozici L.hamiltomn před druhým M.Webberem, který se mále srazil v boxech s vyjíždějícím K. Räikkönenem, který jej právě v boxech předjel.

Nováček Španěl Jaime Alguersuari, který nahradil S.Bourdaise se uvedl velice dobře a skončil na předposledním místě. Je debut v F1 byl bez havárie a dojel do cíle, což se počítá. Stal se tak i nejmladším pilotem F1 všech dob.

J.Alguersuari

L. Hamilton si s přehledem podržel svoji vedoucí pozici až do cíle, druhý dojel K. Räikkönen , třetí pozici obsadil M.Webber. Záde se , že velké týmy pomalu a jistě dohánějí z počátku šampionátu ztracené pozice konstrukce vozů a tlačí se na GP Brawn. Z pilotů se propadl dozadu jak Button, který přesto všechno získal alespoň sedmou pozici v cíly, tak Barrichello. Náskok GP Brawn aj.Buttona je stále znatelný, ale uvidíme, jak se projeví další závody. V „teplých krajích“ určiět opět budou mít navrh vozy GP Brawn a předpokládám, že si udrží vedení v šampionátu.

Doufejme také, že do bojů zasáhne ještě i Felipe Massa, který asi nyní prožívá nejhorší chvíle svého závodnického života. Popřejme mu brzké uzdravení.