GP F1 Monaka GP, F1, formule 1, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1

GP F1 Monaka GP, F1, formule 1, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

GP F1 Monaka

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 29.5.11 | Komentáře - M.Sanytrák 2011

Kvalifikaci na okruhu v Monaku vyhrál opět Sebastian Vettel, za ním druhé místo na roštu obsadil J,....

Kvalifikaci F1 na okruhu v Monaku vyhrál opět Sebastian Vettel, za ním druhé místo na roštu obsadil J,.Button a třetí M.Webber. V kvalifikaci hrozivě naboural ve 250km rychlosti po výjezdu z tunelu S.Pérez, který nejdříve vrazil do svodidel pravou stranou, točil se a opět již rozbitou pravou stranou na plocho skončil ve svodidlech. Havárie to byla šílená, ale vyvázl bez zranění, přesto zůstal na pozorování v nemocnici a závodu se neúčastnil. Hned po startu vyrazil dopředu jako blesk Sebastian Vettel, za ním J.Button, F.Alonso, M.Webber, který ztratil jedno místo ze své pozice. V šestém kole měl S.Vettel již náskok 4,5 s. Výměny pneumatik opět ovlivnily závod a bude tomu tak celou letošní sezonu. 19.kolo vede J.Button s náskokem před druhým S.Vettelem 7s.34.kolo defekt má F.Massa a odstupuje ze závodu, na trať poprvé letos vyjíždí saffety car, hned následuje defekt motoru Schumacherova vozu, který tím také odstupuje. V 69.kole opět vyjíždí SC po hromadné bouračce několika vozů v zatáčce pod plaveckým bazénem-Sutil zpomaluje a kontakt s ním má Hamilton, který poškozuje zadní křídlo , následuje V.Petrov a J. Alguersuari, který také odstupuje. Jediný , kdo z této skrumáže pokračuje v závodě je L.Hamilton, i když jeho celková jizda je poznamenaná několika chybami, které by zasloužily penalizaci .