Grand prix formule 1 Itálie vyhrál Daniel Ricciardo na Mc Larenu Grand prix , formule 1, F1, constructors, | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix formule 1 Itálie vyhrál Daniel Ricciardo na Mc Larenu

Formule 1 2021

Grand prix Itálie - Monza 2021

Valtteri Bottas sice vyhrál kvalifikační sprint, ale nebylo to prakticky k ničemu, neboť díky výměně motoru ( 4 motor v sezóně) startuje až z posledního místa. Takže pole position v grand prix Itálie formule 1  bere Max Verstappen a ten odstartoval jako raketa. Oba dva McLareny jdou dopředu.Lewis Hamilton je na 4 pozici.

1

29.kolo. Všichni svatí a pán Bůh byli nad Lewisem Hamiltonem, asi tak bych to popsal. Při výjezdu Lewise Hamilton z boxů přidal Max Verstappen na plynu a ani jeden z nich si nedali nic líbit. Obrubník vystřelil monopost Red Bullu a ten se doslova přehnal nad hlavou Lewise Hamiltona, pravé kolo doslova přejelo jeho hlavu!Svatozář-ochranný oblouk dnes zachránil život L.Hamiltonovi.

35.kolo: Ricciardo, Norris, Perez, Bottas, Leclerc, Sainz, Stroll,Alonso, Russel, Ocon.

38.kolo. Pérez dostává 5 sekundový trest za opuštění trati a nevrácení postupu místa …

39.kolo: Leclerc se velmi přibližuje čtvrtému Bottasovi, kterému přestávají sloužit pneumatiky.

44.kolo: Bottas před Perézem a vše zpět.Mazepin je mimo trať a opět virtuální saffety car je zde. Defekt motoru monopostu Williams.

45.kolo: Ricciardo s Norrisem stále drží pozice na špici závodu.