Grand prix Velké Británie vyhrál Lewis Hamilton Lewis Hamilton, skokan,skokan roku, F1, Formule 1 | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix Velké Británie vyhrál Lewis Hamilton

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 7.7.14 | Komentáře - M.Sanytrák 2014

F1

Grand prix VB

Tentokrát se vítězství povedlo Lewisu Hamiltonovi, ale bitva to nebyla.

Lewis Hamilton

Jeho stájový kolega Nico Rosberg odstoupil pro poruchu převodoky, která odešla do věčných lovišt díky zaseknutí se na 6.převodovém stupni.
Převodovka

Jako první do závodu vyrazil Nico Rosberg a zaním se řadilo postupně startovní pole, avšak hned v prvním kole se vyboural Kimi Raikkonen  a své Ferrari rozmlátil na hadry, díky monokoku vystoupil "pouze " s porouchaným kolenem, al epo svých. V dobách dřívějších by z takové havárie byl smrťák! Sláva technice, tak bych to nazval. Na okruh měl vyjel safety car, ale  byly vyvěšeny červené vlajky a závod byl přerušen. Jak k havárii došlo, Kimi se dostal mimo trať na trávník a chtěl se rychle zařadit mezi ostatní piloty, projel trávníkem,a le nevšiml si díry mezi hranou okruhu a trávníkem,jak do ní vlétl, ta jeho monopost F1 vymrštila do vzduchu, kola to nechytla a formule se začala točit a lítat ze strany na stranu , kde nakonec skončila stát  uprostřed trati, rozbila přitom svodidla ( ta se opravovala a musel abýt dána do půvpdního stavu, přestávka trvala skoro hodinu) . V rychlosti se Ferrari  již nestačil pořádně vyhnout monopost F.Massy , který jej doslova škrtl zadní pneumatikou, jež odletěla a Felipe se snažil dojet do boxů, ale jeho monopost Williams Martini Racing F1 byl tak porouchán, že nakonec odstoupil ze závodu.

Závod byl restartován ze zahřívacího kola prakticky až po 15.00 hodině.Nico Rosberg opět odjel všem monopostům, po jeho odstoupení se však závodní pole ustálilo pod vedením Lewise Hamiltona, za něho se dobře zařadil Valtteri Bottas a třetí dojel Daniel Riciardo. Výkon V.Bottase byl ucty hodný.