Grand Prix Španělska - Alonso vítězí, Španělsko šílí! F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Grand Prix Španělska - Alonso vítězí, Španělsko šílí!

L.Pecháček/foto J.Křenek | 14.5.06 | Komentáře - L.Pecháček 2006

Byla to po 2 vítězstvích M.Schumachera jednoznačná otázka:“podaří se Alonsovi vyhrát domácí GP...

Byla to po 2 vítězstvích M.Schumachera jednoznačná otázka:“podaří se Alonsovi vyhrát domácí GP v Barceloně a odrazit tak Schumacherův pokus o útok na titul? Matematika byla jasná, kdyby pilot Ferrari stále vítězil a Alonso za ním dojížděl na druhý, mohl by o svůj dosavadní náskok 13 bodů přijít až po sedmi velkých cenách, konkrétně na Hockenheimu. To ale u Renaultu nepřicházelo v úvahu. Páteční trénink vyzněl pro Alfonsa, zatím co v sobotu dopoledne byl nejrychlejší Michael Schumacher. S napětím očekávaná kvalifikace pak vyzněla jednoznačně pro Renault, jehož vozy obsadily první dvě místa před oběma piloty Ferrari.Znovu překvapil Barrichello s Hondou (5.)před R.Schumacherem s Toyotou (6.) Další řadu obsadili piloti stejných týmů.NA deváté pozici stanul Räikkönen s McLarenem, což bylo pro R.Denise velkým zklamáním. (Montoya až 12.) Zklamáni byli i u BMW - Heidfeld 10., Villeneuve po výměně motoru až 22.

Počasí GP Španělska přálo. Nabylo vedro a nehrozil déšť. Vrásky ale způsoboval všem týmům hrubý povrh okruhu, který doslova ničil pneumatiky, zejména levé přední v rychlých zatáčkách . Proto nikdo neuvažoval, že by jel s plnou nádrží na 1 zastávku. To by gumy nevydržely. A tak mohla znovu rozhodnout strategie a taktika týmů při dvo zastávkách u boxů. Postavení Renaultů v první řadě umožnilo , aby Alonso soupeřům rychle ujel a Fisichella držel za sebou oba vozy Ferrari. To se dařilo až do první zastávky v boxech. Po ní se ale za Alfonsa dostal M.Schumacher, kterému však Alonso nedal šanci.Udržoval si stále náskok kolem 10s a když pak zajel do boxu po druhé , Schumacher nedokázal najet tolik sekund, aby mu to zajistilo návrat na první místo. Alonso si udržel náskok, který do konce závodu ještě zvýšil na 18s. Z předních jezdců tentokrát odpadl Montoya a R.Schumacher. Renault tak oslavoval nejen individuální vítězství Alfonsa, ale po třetím místu , které zajel Fisichella, i prvenství týmu. Ferrari tentokrát zůstal o krůček pozadu, ale ude určitě v příštích závodech tvrdým soupeřem. Solidně si vedl od startu do cíle Räikkönen a dojel pátý. Za ním obě Hondy, Button a Barrichello.Jediný bodík si připsal Heidfeld. Nejzklamanější byl v Barceloně Couldhard. Jel svou 200stou GP , ale havaroval už v kvalifikaci a po startu z 21 místa se dostal jen na 15. místo. Nejrychlejší kolo si poprvé připsal F. Massa.