I druhý ročník projektu Jedu s dobou vyvolal mezi seniory zájem Autodrom, Most, 2020, jedu, s dobou, Senioři, | Constructors F1

etina English Rusky

I druhý ročník projektu Jedu s dobou vyvolal mezi seniory zájem Autodrom, Most, 2020, jedu, s dobou, Senioři, | Constructors F1 Constructors F1

I druhý ročník projektu Jedu s dobou vyvolal mezi seniory zájem

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 3.12.19 | Bezpečnost i v F1

Jedu s dobou na Autodromu Most.

Na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu se uzavřel druhý ročník úspěšného celorepublikového projektu Jedu s dobou.

1

Jeho součástí byly bezplatné kurzy bezpečné jízdy pro řidiče a řidičky starší 65 let, letos poslední uspořádal právě autodrom v neděli 1. prosince. „Pro seniory jsme připravili v tomto roce 16 kurzů. Přilákaly přes 700 zájemců, nechyběla mezi nimi řada žen. Vzhledem k počtu přihlášených patříme k nejúspěšnějším z osmi center bezpečné jízdy zapojenými do projektu,“ uvedla ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

V současné době se rozhoduje o možnosti navázat na oblíbené kurzy i napřesrok.

11

„Organizátoři zatím nepotvrdili, zda bude projekt pokračovat. My ale doufáme, že ano a že na jaře znovu budeme moci pozvat všechny řidiče ve věku nad 65 let, aby si neváhali své umění za volantem vyzkoušet v bezpečí našeho uzavřeného areálu na plochách vybavených moderními technologiemi,“ upřesnila Raková.

Kurzy pod vedením zkušených instruktorů začínají v 08:00 nebo ve 14:00 hodin.

3

Na teoretickou část v učebně navazuje praktický výcvik na plochách polygonu, hodinová přestávka je určená na oběd nebo večeři podle výběru dopoledního či odpoledního termínu. Ani za jídlo senioři neplatí.

Ideou vzdělávacího programu pro širokou aktivní motoristickou veřejnost seniorského věku je navázat na celoživotní zkušenosti řidičů s cílem rozšířit jejich informovanost v oblasti legislativy, bezpečnosti silničního provozu a zdravovědy s následným ověřením jejich řidičských návyků. V roce 2018 absolvovalo v rámci projektu Jedu s dobou kurz bezpečné jízdy po celé republice více než 3500 seniorů.

Organizátorem vzdělávacího programu je Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR (AČR) ve spolupráci s Radou seniorů ČR. Finanční podporu poskytuje fond zábrany škod ve správě České kanceláře pojistitelů. „Podmínkou je absolvovat kurz ve vlastním voze. Organizátoři umožnili účast dvou osob ve vozidle, lze jej sdílet například s partnerem nebo partnerkou. V takovém případě ale musí každý z nich vyplnit rezervační formulář. Oba se totiž při výcviku střídají za volantem,“ vysvětlila Veronika Raková.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com