JAGUAR X-TYPE DIESEL Jaguar, f+,formule1, okruhy | Constructors F1

etina English Rusky

JAGUAR X-TYPE DIESEL Jaguar, f+,formule1, okruhy | Constructors F1 Constructors F1

JAGUAR X-TYPE DIESEL

Miroslav Sanytrák | 23.6.11 | Testy automobilů

Testy automobilů jinak

Jak již bylo řečeno, nebudeme testovat vozy z hlediska jejich technických parametrů ale z hlediska dobrých pocitů a užitku.

Při prvním pohledu na tento vůz jsem se domníval, že se tam ani nevejdu. Jak ukazuje obrázek i já „velký a silný" člověk jsem se usadil pohodlně do sedadel a jejich „forma" si mne dobře podržela. První pocit po rozjezdu byl ohromující, vůz si mne ihned získal ( asi před 3 lety jsem testoval jiný Jaguar a věděl jsem, co mohu čekat). Volant se držel naprosto lehce, neklouzal a dobře seděl v rukou. Kufr je dostatečně prostorný a byl bych schopen jej dokonale využít i pro dovolenou se 4 člennou rodinou. Na zadních sedadlech je dost prostoru pro nohy dospělého člověka i když řidič má rozměry velké almary. Motor neposuzuji z hlediska „krouťáku" , „počtu koní" či kolik „žere". Jsem zvyklý na „benzíňáky" a tenhle diesel mne velice překvapil, skoro bych ten rozdíl nepoznal, on tam totiž není. Motor je jemný a velice tichý, i při podřazení se jeho zvuk neprojevuje.Zátah do kopců spojených s velkými zatáčkami udělá své a vůz i při velké rychlosti sedí jako přibitý na vozovce. 17"kola na našich krkolomných, neudržovaných silnicích a sportovně laděný podvozek také udělají své a vy cítíte každý hrbol, každý výmol. To je však u sportovně laděných podvozků naprosto běžné.V hustém provozu na dálnici a svižnější jízdě se vůz chová naprosto bravurně, reakce motoru z 50tky na 180tku je rychlá, při brždění a opět rozjezdu si motor spokojeně brumlá a vcelku se nic zvláštního neděje, cesta je naprosto klidná a hovor při cestě není ničím rušen.V případě rychlosti nad 200 je „něco" slyšet. Při podřazování v zatáčkách a nastolení sportovnější jízdy jsou pocity trochu adrenalinové, zvlášť , když necháte motor, aby se projevil. Zvuk motoru je i přesto celkem tichý, což mne překvapilo právě u dieselu.Nejsem zvyklý se palubní deskou při jízdě nějak zvlášť zabývat, mohu však říci že u Jaguaru X-typu je dostatečně přehledná. Prostřední panel je řešen velice pěkně i co se týče „dílenského" zpracování. Očekával jsem, že mne bude tlačit do nohou, nic se však takového nestalo a já nebyl omezován. Výhled do zrcátek je klasický jako u každého vozu pro toho, kdo zrcátka používá. Vůz se hodí na reprezentaci, sportovnější jízdou i pro krásné vyřádění, hodí se svojí stavbou i pro cestování s rodinou. Jeho užitek je po všech stránkách skvělý. Vůz využijí manažeři k dělání dojmu, neboť Jaguar má „zvuk" . Starší občané s ním užijí naprostou klidnou pohodu. Rodina s ním může bez problému cestovat. Jaguar X-type je vůz , který uspokojí každého člověka. Za dobrou cenu si kupujete mnoho užitku.

Galerie

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com