Kielce (Polsko) 18. září (ČTK) - Čeští enduroví reprezentanti Matěj Škuta, Matyáš Chlum, Jaroslav Kalný a Kryštof Kouble se v neděli v Polsku stali mistry Evropy KBS Unhošť, Mistři Evropy, | Constructors F1 Constructors F1

Ladislav Krupička/UAMK KBS Unhošť | 18.9.23 | Aktuálně

ÚAMK - KBS Unhošť 2023 - gratulujeme

Na trůn pro nejlepší tým kontinentu se vrátili po dvou letech, když uspěli ve závěrečném čtvrtém závodě seriálu.

1

V Kielcích se dařilo zejména Koublemu, pro kterého byla akce ME součástí přípravy na start v dalším podniku mistrovství světa příští týden v Portugalsku. Jezdec týmu KBS ÚAMK Unhošť v Polsku ovládl v absolutním pořadí oba závodní dny, což mu v konečném hodnocení stačilo na desáté místo. V předešlých třech závodech nestartoval.

2

3

Z českého pohledu byl v absolutním pořadí nejlepší šestý Škuta / KBS ÚAMK Unhošť/, Chlum /MOTOSPORT BOZKOV/ skončil osmý. Oba jezdci se ale prosadili na celkové stupně vítězů v kategorii Junior 2. Chlum skončil druhý se ztrátou šesti bodů na vítězného Švéda Lucase Bergströma, Škuta byl třetí. Do elitní desítky se dostal i osmý Kalný /CZECH ENDURO TEAM/.