Max Verstappen všem opět ukázal záda a zvitězil v grand prix formule 1 Kanady 2024 Aktuálně, grand prix, monopst, Kanada, formule 1, monopost, F1, konstrukce, construct, | Constructors F1 Constructors F1

Max Verstappen všem opět ukázal záda a zvitězil v grand prix formule 1 Kanady 2024

Formule 1 - 2024 - grand prix Kanady 2024

Grand prix Kanady na okruhu v Kanadě byla dramatická od začátku do konce . Jelo se na 70 kol.

Počasí silně ovlivnilo celou velkou cenu v Kanadě na okruhu G.Villeneuva a mokrá trať dala všem doslova zabrat. Další černý den pro Scuderii Ferrari, vypadly oba monoposty.Naopak dost bodů utržil tým Aston Martin a tým Mercedes - G.Russell poprvé v této sezóně byl na stupni vítězů.

Počasí a pneumatiky Pirelli úřadovaly zdárně a strategické plýny týmů se měnily.

1

Ricciardo se na startu pohnul a dostal hned 5 sekund penalizace. Pioti týmu Haas nasadili hned mokré pneumatiky Pirelli, ostatní měly přechodné. Po usychání trati však museli do boxů, přičemž Magnussen se dostal až na 4.pozici průběžného pořadí.

21.kolo: Norris předjel Verstappena i Russella , který jel na první místě a převzal vedení v závodě, Russella však následně předjel i Verstappen.

25.kolo: Vyjíždí safety car díky bouračce Sergeanta , který skončil mimo trať a musel odstoupit. Norris však díky pozdějšímu zajetí do boxů, jelikož safety car byl vypuštěn před ním se nakonec z boxů dostal až na třetí místo průběžného pořadí .

Ch.Leclerc se trápil už od začátku s motorem a nekonec odstoupil. Na čelo se dostal G.Russell, který se však nakonec propadl a v posledních kolech se mu podařilo předjet L. Hamiltona a skončil na třetím místě.

53.kolo: S.Peréz bourá do zdi a s poškozeným monopostem dojíždí do boxů a odstupuje ze závodu.
Monopost byl poškozen doslova ze všech stran.Nejhůře to odneslo zadní křídlo.

Navíc Sainz se dostal do hodin a doslova odstřelil za ním jedoucího Albona, který musel odstoupit a na trať opět vyjel safety car , Sainz odstoupil také a piloti Scuderie Ferrari byli mimo hru. ¨

Max Verstappen díky pohlídání si restartu rychle poodjel a získal si náskok, který udržel až do cíle. Za ním se začali přetahovat o třetí pozici piloti McLarenu a Mercedesu.Nejlépe ze všeho vybruslil G.Russell a získal tak první letošní úspěch třetím místem.