Mostecký autodrom má existenční potíže, pomůže i podpora fanoušků Autodrom Most, okruhy, závody | Constructors F1

etina English Rusky

Mostecký autodrom má existenční potíže, pomůže i podpora fanoušků Autodrom Most, okruhy, závody | Constructors F1 Constructors F1

Mostecký autodrom má existenční potíže, pomůže i podpora fanoušků

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 17.4.20 | Aktuality

Autodrom Most 2020

Epidemie nemoci Covid-19 se projevuje vedle ohrožení zdraví a životů obyvatel také v ochromení ekonomiky.

V důsledku nouzového stavu vyhlášeného vládou se ocitla na prahu další existence také společnost AUTODROM MOST provozující stejnojmenný areál. V důsledku nuceného uzavření areálu jí totiž okamžitě klesly výnosy o 90 procent, propad tržeb za celý letošní rok vedení firmy odhaduje až o 70 procent.

„Je to neudržitelný stav.  Sice v rámci rozvolnění omezení můžeme od 20. dubna pronajímat velký závodní okruh profesionálům týmům, příliš to ale nepocítíme. Je jich totiž v republice jen několik, motoristický sport je v podstatě paralyzovaný. Ačkoli děláme všechno možné pro zachování všech 45 pracovních míst, propouštění se zřejmě nevyhneme. V současné chvíli nám pomůže jakákoli podpora. Pokud si naši fanoušci nyní zakoupí vstupenku na závody nebo poukaz na kurz bezpečné či sportovní jízdy, zůstanou v platnosti až do doby, kdy se akce budou moci uskutečnit,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.

Za problém označila závislost areálu na zahraničních zákaznících a klientech. Uzavřené hranice jsou tak dalším neřešitelným problémem. „Naše akce navštěvuje každoročně desítky tisíc lidí, zejména cizinců. Významně tak přispíváme k rozvoji turistického ruchu i ekonomickému oživení regionu. To se však teď obrací proti nám, stejně jako masivní investice do modernizace a zkvalitnění zázemí areálu autodromu. Zůstali jsme tak téměř bez prostředků,“ vysvětlila.

Řešení přitom podle ní existuje. Autodrom se totiž rozkládá na ploše 75 hektarů.

„Fungujeme na obrovském území. Sportovní a výukové aktivity proto dokážeme zabezpečit individuální a bezkontaktní formou. O to víc nás mrzí, že zatímco například hobby markety, kde se na sebe tlačí stovky zákazníků, mají otevřeno, náš areál zůstává uzavřený. Oslovili jsme proto otevřeným dopisem premiéra a další kompetentní představitele, zda by postoj k našemu areálu a aktivitám nepřehodnotili a neumožnili jeho provozování,“ upřesnila.

Upozornila také, že vedle organizování akcí motoristického sportu je prioritou společnosti bezpečnost. „Nemůžeme pokračovat ani v kurzech bezpečné jízdy pro řidiče aut a motocyklů, i když je umíme zajistit přes dezinfikované vysílačky pro každého zvlášť v jeho, nebo zapůjčeném voze. Řidiči se u nás přitom učí zvládat nástrahy běžného provozu v uzavřeném areálu výcvikových ploch polygonu pod vedením zkušených instruktorů, a neohrožují tak sebe ani ostatní na silnicích. Zejména motorkáři jsou po zimě nevyježdění, jen v březnu jich do cíle nedojelo pět,“ doplnila Jana Svobodová.

Více informací:

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2021) Copyright © (2011) Constructorsf1.com