Nácvik zvládání krizových situací usnadní jízdu v zimních podmínkách Autodrom Most, okruhy , závody | Constructors F1

etina English Rusky

Nácvik zvládání krizových situací usnadní jízdu v zimních podmínkách Autodrom Most, okruhy , závody | Constructors F1 Constructors F1

Nácvik zvládání krizových situací usnadní jízdu v zimních podmínkách

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 6.1.20 | Bezpečnost i v F1

Autodrom Most 2020

Letošní čekání na sněhovou nadílku, zdá se, skončilo. Po horských oblastech se doběla zbarvily i níže položené oblasti. Řidiči by samozřejmě měli být na provoz v zimních podmínkách připraveni, a to jak přizpůsobením řidičských návyků, tak dobrým stavem vozidla a nechybějící potřebnou výbavou. Mají navíc jedinečnou možnost případné krizové situace v důsledku sněhu či ledu na vozovce natrénovat. Kurzy bezpečné jízdy nabízejí výcviková centra po celé republice.

Jedním z nich je také mostecký autodrom, který disponuje polygonem s výcvikovými plochami o rozloze13 hektarů. Díky svému vybavení a metodice výuky a výcviku patří k nejmodernějším areálům ve střední Evropě. „Naše kurzy jsou celoroční. V těchto dnech je tak jedinečná šance vyzkoušet si správné reakce na krizové situace způsobené nástrahami počasí v autentických podmínkách pod vedením zkušených lektorů, od loňského roku navíc i v podmínkách snížené viditelnosti,“ potvrdil instruktor bezpečné jízdy mosteckého autodromu Marek Kohoutek.

Společnost AUTODROM MOST nabízí kurzy bezpečné jízdy přizpůsobené mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům či rodinám. Školí také profesionální řidiče včetně řidičů vozidel integrovaného záchranného systému, tedy záchranářů, policistů a hasičů. Po teorii v učebně si při praktické výuce každý vyzkouší brzdění a vyhýbací manévry při různých adhezních površích. Je to jedinečná příležitost auto si pořádně osahat, seznámit se s jeho limity a poznat také své reakce a možnosti.

Na kluzké vozovce se prodlužuje brzdná dráha vozu. Řidič by měl proto podle Kohoutka snížit rychlost a zvýšit odstup. Měl by také sledovat jízdní pruhy a dívat se do stran, aby při nutnosti okamžité reakce eliminoval časovou prodlevu.

Zimní podmínky vyžadují mnohem častěji i nouzové brzdění. „Platí při něm jediné pravidlo. Vyšlápnout spojku a tlačit na brzdový pedál největší možnou silou. Jen tak se docílí nejkratší brzdné dráhy. Platí to pro brzdění na všech površích, tedy na suchu, mokru či sněhu. U vozů s automatickou převodovkou nebo elektromobilů, které spojku nemají, se prostě jen vší silou brzdí. Automat si s tím poradí,“ zdůraznil Marek Kohoutek.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com