Pascal de Baar pomáhal soupeři a zajel čtvrtý nejlepší čas, Aliyyah Koloc je zatím stále na trati Pascal de Baar, Dakar, Rally, 2024 | Constructors F1 Constructors F1

Pascal de Baar pomáhal soupeři a zajel čtvrtý nejlepší čas, Aliyyah Koloc je zatím stále na trati

Buggyra Press | 7.1.24 | Aktuálně

Rally Dakar 2024

Extrémně náročná druhá etapa Rally Dakar, která potrápila nejednoho favorita, přinesla Buggyře slibné výsledky i boj s technikou. Piloti týmu Tatra Buggyra Racing si opět připsali dvě umístění v nejlepší desítce. Pascal de Baar s Tatrou Buggyra EVO3 obsadil čtvrtou příčku přesto, že pomohl na kola krajanovi Gerdu Huzinkovi. Jaroslava Valtra v Tatře Phoenix potrápila navigace. V cíli byl na pátém místě. Následná penalizace ho však odsunula o dvě příčky zpět. Nováček Daniel Stiblík v druhé Tatře Phoenix byl dvaadvacátý. V celkovém pořadí je de Baar čtvrtý, Valtr hned za ním na páté pozici a Stiblík na 20. příčce. Tým však nezůstal ušetřen ani nástrah, které v sobě slavná soutěž skrývá. Aliyyah Koloc se speciálem RedLinedRevo T1+ bojovala s nezaviněným technickým problémem a jede stále na trati.

1

Pascal de Baar se na trati vůbec nenudil. Tím největším dramatem byla pomoc jeho krajanovi Gerdu Huzinkovi, který na 44. kilometru položil svůj truck na bok. „S Tatrou jsem byl poprvé v dunách. Jen co jsme udělali pár úprav v nastavení, tak jsem se cítil skvěle. Na cestě jsme potkali Gerda Huzinka. Položil kamion na bok, tak jsme mu asi patnáct minut pomáhali zpátky na kola. Do cíle jsme jeli na plný plyn, předjeli jsme skoro všechny soupeře a dojeli čtvrtí,“ řekl nadšený Nizozemec. Jaroslava Valtra potrápila navigace, za neprojetý kontrolní bod dostal v cíli 15minutovou penalizaci. Také musel měnit kolo. „Trať byla pěkná, střídaly se rychlé úseky s technickými. Bohužel jsme se nevyhnuli několika chybám, které nás stály hodně času. Musíme si z toho vzít ponaučení.

11

Ještě, že to přišlo teď na začátku, abychom si to uvědomili. Navíc se nám separovala guma. Není proražená a drží pohromadě, ale bohužel se nafoukla, vypadly z ní dráty a museli jsme zastavit, než bouchne úplně,“ řekl zkušený jezdec. Velké dakarské drama v druhé etapě prožívá Aliyyah Koloc. 19letá závodnice začala v rychlém tempu a držela krok se svými soupeři. Jenže na 312. kilometru přišla závada na přední nápravě. „Trefili jsme předním kolem velký kámen a ztratila jsem kontrolu nad autem. Máme poškozené zavěšení, bude to hodně práce, ale určitě si s tím poradíme,“ řekla odhodlaná závodnice přímo během opravy auta. Cílem posádky v barvách Buggyra ZM Racing je jednoznačně etapu dokončit a dojet do bivaku i za tmy. Na tom všem Aliyyah spolu s navigátorem Sébastienem Delaunayem tvrdě pracovali přímo na trati. V provizorních podmínkách vůz opravili a znovu pokračují v jízdě