Pedály F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1

etina English Rusky

Pedály F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Pedály

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 2.4.06 | Pedály

Pedály ve voze Formule 1 jsou navrženy individuálně pro každého jezdce. Dnešní vozy jsou opatřeny pouze dvojicí pedálů – akcelerátorem a brzdou, které jsou vyrobeny z lehkého a velmi pevného titanu. Pilot vozu F1 má levou nohu na brzdě a pravou na akcelerátoru, takže každá noha ovládá jeden pedál a nepřesouvá se tedy jako v běžném automobilu.

zvětšit

Aby během jízdy řidiči chodidla nesklouzávala jsou pedály opatřeny bočními a někdy i horními zarážkami. Ty mohou být také nastavitelné. Paty chodidel má řidič v kompozitovém lůžku, které opět brání sklouznutí nebo změně polohy chodidla. Plynový pedál je dnes elektronický (drive-by wire), tedy bez mechanické vazby s motorem. Řidič ovládá pedálem potenciometr, který motoru předává pouze elektronický signál. Pedály nepodléhají prakticky žádnému opotřebení, pro lepší komfort pilota se však vyrábějí pro každou sezonu vždy nové.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2021) Copyright © (2011) Constructorsf1.com