Po úspěšných pátečních trénincích a druhém kombinovaném času si Filip Salač zajistil přímý postup do Q2. Filip Salač, Moto 2, MotoGP, F1 | Constructors F1 Constructors F1

AMK Press | 1.4.23 | Aktuálně ze světa Moto2

Filip Salač 2023 - Moto2

FILIP SALAČ VYRAZÍ DO ZÁVODU JAKO TŘINÁCTÝ

Do třetího tréninku ani nenastoupil, protože trať byla po dešti vlhká a svůj čas by už stejně nevylepšil. Mezičasy prvního kola kvalifikace vypadaly velmi nadějně, ale v deváté zatáčce přišel pád. Filip dokázal svůj Kalex zvednout, nastartovat a dojet do boxů. Následovala rychlá oprava a náš jezdec se stihl do kvalifikace ještě vrátit a zajet alespoň 13. čas.

Filip Salač

V tu chvíli byla trať už téměř suchá, ale na některých místech zůstávala mokrá místa. Okruh Termas de Río Hondo klouže i za sucha a na vlhku je o to více zrádný. I když si Filip Salač i členové týmu QJMOTOR GRESINI RACING pomýšleli na lepší výsledek, do zítřejšího závodu nastoupí s optimistickou náladou.

2

„Dnešek pro nás nebyl ideálním dnem. Vzhledem k vlhké trati mi nepřišlo rozumné nastoupit do třetího tréninku. Zrychlit se v těchto podmínkách nedalo a bylo zbytečné riskovat. V prvním kole kvalifikace se mi podařilo nastavit dobré tempo, podle mezičasu jsem byl v tu chvíli nejrychlejší na trati a byl by to čas pod 1:43 minuty. Každopádně jsem šel hodně pozdě na brzdy a buď jsem najel na mokrý flek, nebo to už prostě bylo moc. Uklouzlo mi to docela ve velké rychlosti a motorka šla pana orel, takže byla dost potlučená. Po pár minutách se mi ji podařilo nastartovat. Dojel jsem do boxů, mechanici odvedli skvělou práci a zprovoznili motorku tak, abych stihl odjet alespoň jedno rychlé kolo. Nicméně náš Kalex pochopitelně nebyl v dobrém stavu, měl jsem ohnuté řidítko, nefungoval mi quickshifter, měl jsem problém při řazení i podřazování. Ale i přes to se těším na závod a věřím, že máme na to bojovat o přední místa. Tým předvedl skvělý výkon, motorku mi mechanici dokázali opravit během dvou minut,“ zhodnotil dnešní den Filip Salač #12.

Druhý letošní závod kategorie Moto2, který proběhne v neděli 2. dubna 2023, odstartuje ve 12:15 hodin místního času.