První sprint letošní sezóny vyhrál v Baku - F1 - Sergio Pérez na Red Bullu. F1, formule 1, constructors, grand prix , Baku, monopost, pilot, pořadí | Constructors F1 Constructors F1

První sprint letošní sezóny vyhrál v Baku - F1 - Sergio Pérez na Red Bullu.

Formule 1 - grand prix - Baku - 2023

Sprint vyhrál Sergio Pérez na Red Bullu a všem ukázal záda.

Na druhém místo se dostal Ch.Leclerc na Ferrari a na třetím místě skončil M.Verstappen. Další zisk bodů do průběžného pořadí mistrovství světa formule 1.
Karamboly a karamboly, to jsou letošní grand prix formule 1 a monoposty dostávají na frak. Piloti by si měli uvědomi finanční možnosti týmů vzhledem k rozpočtovému stropu a přistupovat k závodění s respektem. Chápu, že závodění je prostě boj o první místo či nejlepší umístění,ale jet takzvaně na krev snad není potřeba, zatím se nikomu nic nestalo.

Výjezd safety caru na trať vždy ovlivní konečné výsedky čehokoliv, ať je to sprint nebo závod.