První závod formule 1 vyhrál Závod,formule1, kolo,F1, formule 1 | Constructors F1 Constructors F1

První závod formule 1 vyhrál

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 15.3.15 | Komentáře - M.Sanytrák 2015

F1

Do prvního závodu nenastoupil bohužel pro zranění zad Valtteri Botas a barvy stáje hají F.Massa.V závodě startuje jenom 15 vozů. Manory nezávodí vůbec.

První závod grand prix formule 1 začal nevalně, ještě se neujelo ani prvni kolo a hned po startu vyjel safety car na trať . Boural P.Maldonado a odstupuje jako první ze závodu.Někteří piloti toho využili k výměně pneumatik. Restart závodu proběhl ve čtvrtém kole.Před F.Massu na Williamsu jedoucícho na třetím místě se dostává S.Vettel na Ferrari.

Max Verstappen vypadává ve 35 kole a jeho debut se tak moc nepovedl. Pořadí na prvních místech i po přezutí ve 41 kole zůstalo nezměněno : Hamilton, Rosberg,Vettel, Massa.Ve 42 kole vypadává K.Raikonnen na Ferrari, odchází a kroutí hlavou, technická závada, pravděpodobně špatná výměna kola v předcházejcí zastávce v boxu.

Okruh grand prix v Austrálii se mi už při kvalifikaci zdál dost hrbolatý, formule doslova v některých jeho částech poskakují.

Závod byl potom celkem poklidným. Do cíle jako první dorazil Lewis Hamilton, druhé místo obsadil jeho stájový kolega Nico Rosberg a na třetím místě se umístil Sebastian Vettel na Ferrari. Čtvtým v pořadí je Felipe Massa na Williamsu.

Do cíle dojelo pouze 11 monopostů formule 1.