Sibera a Triner- rally Rally Bohemia , 2021, rally,Sibera, Autoklub | Constructors F1

etina English Rusky

Sibera a Triner- rally Rally Bohemia , 2021, rally,Sibera, Autoklub | Constructors F1 Constructors F1

Sibera a Triner- rally

Jan Koudelka/AUTOKLUB ČR - média | 8.7.21 | Aktuálně

Rally Bohemia 2021

SIBERA A TRINER SE VRACÍ NA RALLY BOHEMIA

 

Pro všechny skalní fanoušky značky Škoda je letošní rok výjimečný. Tovární tým našeho domácího výrobce automobilů slaví jubilejních 120 let od svého vzniku. Je to už slušná řádka let a také více než obdivuhodná historie mnoha typů a generací závodních škodovek. A to téměř ve všech automobilových disciplínách.

Do historických tabulek se zapsal bezpočet českých i zahraničních jezdců a mnozí z nich na ta nejvyšší a nejprestižnější místa. Nejvyšší metou bylo pochopitelně vždy mistrovství světa. A především v automobilových soutěžích, které jsou právem označovány za nejnáročnější motoristickou disciplínu, si značka Škoda vydobyla velké uznání a respekt.

Dealerský tým Autospektrum Škoda team letos nasadil do Mistrovství České republiky historických automobilů vůz Škoda Favorit L/A. A právě tento model dovezli v roce 1994 tovární jezdci Pavel Sibera a Emil Triner k mistrovskému titulu v kategorii Formule 2, pro vozy s jednou poháněnou nápravou a maximálním objemem 2000 ccm. Vítězství bylo o to cennější, že se ho továrním posádkám podařilo urvat daleko silnějším vozům s motory na vrcholu povolené hranice dvou litrů. Obsah a výkon škodováckých třináctistovek byl velkým handicapem, který však nahradilo umění Pavla Sibery a Emila Trinera.

1

Jako připomínku této významné a nesmazatelné epizody továrního týmu Škoda motorsport pojede posádka Otakar Zenkl junior – Tomáš Střeska v původních barvách z roku 1994, a to díky maximálnímu pochopení jejich současných partnerů. „Je super, že se nám podařilo sehnat původní grafický návrh, a že pojedeme v barvách, které si skalní fanoušci továrního týmu Škoda motorsport a jeho posádek určitě dobře pamatují. Navíc pro taťku je Bohemka velkou srdcovkou, od roku 1974 nevynechal ani jeden ročník. Teď mi dělá mechanika a já pomalu přebírám jeho štafetu,“ poznamenal Otakar Zenkl junior.

Přijeďte si užít tento krátký návrat do historie a zavzpomínat na zlatou éru světově úspěšného Favorita a stejně skvělého Pavla Sibery a Emila Trinera.

Škoda Auto

Autospektrum 2000

Renovak

Millers

Rallyservice.CZ 

Speedpro

Hankook

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2021) Copyright © (2011) Constructorsf1.com