Velká cena F1 Belgie - Spa-Francorchamps - po F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena F1 Belgie - Spa-Francorchamps - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 16.9.07 | Komentáře - M.Sanytrák 2007

Letošní velká cena F1 Belgie byla naopak triumfem vozů Ferrari. Ani ve vražedné zatáčce Eau Rouge, která.....

Letošní velká cena F1 Belgie byla naopak triumfem vozů Ferrari. Ani ve vražedné zatáčce Eau Rouge, která se projíždí rychlostí 300km/hod, se nic nestalo a naprosto byla projížděna bravurně všemi piloty. První odstartoval K. Räikkönen následován svým týmovým kolegou F.Massou. Před GP Belgie bylo rozhodnuto, že stáj Vodafone McLarenMercedes ztrácí všechny body v poháru konstruktérů, takže boj pilotů stáje McLaren byla na nich. Průběh celého závodu byl standardní. Zvítězil K. K. Räikkönen před F.Massou, další double Ferrari , na třetím místě se umístil F.Alonso. Poprvé nestál na bedně L.Hamilton, přesto si však udržel vedoucí postavení v celém šampionátu formule 1.

A.Davidson S.Jamamoto

Mezi novináři a fotografy se spekuluje, kdo bude mistrem světa, zda F. Alonso vyšachuje Hamiltona, aby byl trojnásobným šampionem, zda vyhraje přece jenom L. Hamilton, či jak se říká:“Dva se perou a třetí se vzadu směje“ a vyhraje K. Räikkönen. Zatím je jasné, že F.Massa mistrem nebude, dohnat takový rozdíl není v jeho silách a není to ani prakticky možné. Šampionát je velice bodově napjatý a uvidíme jak všechno nakonec dopadne.