Velká cena F1 Kanady - Montreal - po F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena F1 Kanady - Montreal - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 10.6.07 | Komentáře - M.Sanytrák 2007

Letošní Grand Prix Kanady byla po dlouhé době úplně něčím jiným než obyčejným závodem......

Letošní Grand Prix Kanady byla po dlouhé době úplně něčím jiným než obyčejným závodem. Již jen to, že do závodu 4 krát vyjel saffety car naznačuje, že velká ceny v Montrealu 2007 byla velkým vzrušením i chaosem. Systémem start –cíl poprvé ve své kariéře pilota F1 zvítězil Lewis Hamilton a stal se jediným z pilotů, kteří neopustili místo na stupních vítězů od počátku mistrovství světa. Díky tomu vede i průběžné pořadí se 48 body. Nováček formule 1, který dává na frak i mistrům .

Ve 22 kole odstupuje Albert po vjetí do trávníku, kde mu upadlo přední křídlo. Díky tomu vyjíždí poprvé saffety car v e 20 kole po startu. Ve 26 kole Spiker Speeda ve svodidlech a vyjíždí saffety car. V 27. kole ťukl zezadu do vozu J.Trulliho polský pilot R.Kubica a jeho vůz vylétl z tratě, několikrát otočil, roztříštil se o zeď a letěl napříč tratí, v tu chvíli se zdálo, že tuto havárii nemůže přežít.Nakonec utrpěl pouze zranění kotníku a otřes mozku a měl by v následující GP USA možná nastoupit. Byla to jedna z nejtěžších havárií posledních let. Opět saffety car. V 16 kole naráží V.Liuzzi do zdi- saffety car, ten zůstává na trati až do 11.kola před koncem závodu. Ve 12.kole se snaží dojet pole jezdců J.Trulli a při výjezdu z boxu naráží do pneumatik a končí.