Velká cena F1 USA - Indianapolis - po F1, formule, 1, Skokan, skokan roku , skokan roku F1 | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena F1 USA - Indianapolis - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 17.6.07 | Komentáře - M.Sanytrák 2007

Letošní Grand Prix USA byla velkým vítězstvím týmu McLaren Mercedes, kterým stačily pouze vozy F1 Ferrari....

Letošní Grand Prix F1 USA byla velkým vítězstvím týmu McLaren Mercedes, kterým stačily pouze vozy Ferrari . Start-cíl zvítězil po druhé ve svém, životě Lewis Hamilton, přičemž jeho stájový kolega F.Alonso dojel druhů, ač dával nesmyslně během závodu najevo, že on je jedničkou aže by měl nárok být první. Lewis si však vše dokonale hlídal a choval se, jako by jel ne svůj šestý závod kariéry pilota F1, ale stý. Felipe Massa se držel v závěsu obou McLarenů a nakonec se za něho probojoval i jeho stájový druh Kimi Räikkönen, který se snažil v posledních kolech závodu dostat se před něho.

A.Sutil Ch.Albers

Po startu se hned vyřítil a udržel si pozici prvního na startovním roštu Lewis Hamilton, ihned za ním vypálil F.Alonso, který se snažil jej ihned dojet, marně. Hned v prvním kole odpadá pro poruchu R.Schumacher, ve druhém zajíždí pro poruchu letošní největší smolař D.Coulthard, dále ho následuje pro poruchu R.Barrichello. Čtyři kola před cílem odstupuje pro poruchu motoru ze šestého místa Nico Rosberg, kde na jeho chování je vidět silná naštvanost na techniku, doslova vyskakuje z vozu, který hoří. Dvě kola před cílem odstupuje pro technickou závadu další smolař V.Liuzzi. Nejmladší nováček S.Vettel se dostává na body a ve svém 1.závodě Formule 1 se stává nejmladším pilotem, který kdy v historii bodoval. Závod byl zajímavý svými předjíždějícími manévry a celkově byl „klidným závodem“ bez saffety caru.