Zlatý volant ovládli jezdci dálkové rally, osobnostmi Břetislav Enge a Robert Kubica Volant, zlatý, Kubica, Macík, 2020, Robert Kubica, formule 1, F1 | Constructors F1

etina English Rusky

Zlatý volant ovládli jezdci dálkové rally, osobnostmi Břetislav Enge a Robert Kubica Volant, zlatý, Kubica, Macík, 2020, Robert Kubica, formule 1, F1 | Constructors F1 Constructors F1

Zlatý volant ovládli jezdci dálkové rally, osobnostmi Břetislav Enge a Robert Kubica

Tereza Zajíčková/Press Zlatý volant | 18.2.21 | Zlatá,ý,é, řídítka,volant, oko

Zlatý volant 2020

Prestižní anketa Zlatý volant zná své vítěze.

1

Nejlepší tuzemské sportovce sezony 2020 vybíralo na 67 tisíc fanoušků z řad veřejnosti, na konečném verdiktu se stejnou měrou podílela odborná porota složená z motoristických novinářů. Nejvíce hlasů v kategorii automobilový jezdec a ocenění Zlatý volant získal Martin Macík. Kategorii motocyklový jezdec opanoval Martin Michek, který po zásluze převzal ocenění Zlatá řídítka.

2

Hlavním partnerem ankety byla společnost Benzina ze skupiny ORLEN Unipetrol.

3

Podobu a rozsah 44. ročníku tradiční motoristické ankety ovlivnila opatření proti šíření nemoci covid-19. Také vyhlášení výsledků provázela ve čtvrtek 18. února v sídle Autoklubu České republiky komorní atmosféra. Ze stejného důvodu organizátoři tentokrát vypsali jen dvě kategorie a vybrali dvě osobnosti motoristického sportu. Z domácích patří Zlatý volant in memoriam legendárnímu závodníkovi Břetislavu Engemu, ze světových mistrů volantu obdržel ocenění pilot F1 Robert Kubica. Do Prahy dorazil po absolvování čtyřiadvacetihodinového závodu v Daytoně za volantem prototypu LMP2.

4

Za svého otce převzala cenu z rukou jednatele společnosti EVROFIN Milana Poživila Lucie Engová. I ona se „potatila“ a věnuje se motoristickému sportu. Svému otci byla například skvělou navigátorkou, se Škodou 130 patřili k favoritům rally historických vozů. Robertu Kubicovi předal Zlatý volant za pořadatelskou agenturu POZITIF účastník věhlasného veteránského závodu Le Mans Classic s vozem Aero Minor Michal Froněk společně s vedoucím úseku remarketing & service management společnosti Volkswagen Financial Services (VWFS) Erikem Kaiserem. „I naše společnost má zkušenosti s motoristickým sportem, a to při loňských virtuálních závodech série NASCAR. Naši společnost reprezentovala naše kolegyně. O zážitky se s námi podělila. A tak víme, že pilotovat závodní speciál není opravdu nic jednoduchého,“ uvedl Erik Kaiser.

Také Martin Macík, pro kterého se vyjádřilo 23,5 procenta hlasujících, si ocenění vyzvedl osobně. Cenu převzal z rukou generálního ředitele skupiny ORLEN Unipetrol Tomasze Wiatraka.

„Jsme jedničkou na trhu v oblasti pohonných hmot a motorových olejů, a proto jsme v podpoře motorsportu dlouhodobě aktivní. Právě motorsport je pro nás totiž ideální cestou, jak komunikovat s našimi zákazníky. V poslední době se zaměřujeme také na mezinárodní oblast. Podporujeme jezdce na prestižní dakarské rallye, v německém seriálu DTM a přes naši mateřskou skupinu ORLEN jsme aktivní také ve Formuli 1. V této souvislosti mě těší, že jsme se stali také partnerem tradiční ankety Zlatý volant a nyní tak můžeme ocenit nejlepšího českého závodníka za loňský rok. A zároveň s ním i významné osobnosti, které svými dlouhodobě skvělými výkony přispěly k popularizaci a rozvoji motorsportu a jsou inspirací pro mladou generaci,“ vysvětlil Tomasz Wiatrak.

5

S těsným odstupem procentního bodu skončil za Macíkem na druhé příčce Václav Pech, pomyslný bronz bere Martin Prokop. Oba rovněž rallyoví jezdci.

6

Dekorování nejlepšího motorkáře Martina Michka (34,6 procenta odevzdaných hlasů) se ujal prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček, který je zároveň členem představenstva Mezinárodní federace motocyklistů (FIM). Předávání Zlatých řídítek se uskutečnilo na dálku, a to v Dubaji. Ve Spojených arabských emirátech oba plní pracovní povinnosti, Martin jako účastník druhého závodu Světového poháru v cross country rally Baja. Martinovi proto k úspěchu v anketě mohl osobně pogratulovat také Mohammed ben Sulayem, prezident Autoklubu Spojených arabských emirátů a významný funkcionář Mezinárodní automobilové federace FIA.

V kategorii Zlatá řídítka dostal druhý nejvyšší počet hlasů brněnský okruhový jezdec Karel Hanika, třetí místo obsadil talentovaný mladý plochodrážník Jan Kvěch.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com