Karosérie 4x4 4x4 Land Rover ve školách, karoserie, soutěž, | 4x4 LAND ROVER ve školách | Constructors F1

etina English Rusky

Karosérie 4x4 4x4 Land Rover ve školách, karoserie, soutěž, | 4x4 LAND ROVER ve školách | Constructors F1 Constructors F1

V záujme šetrenia životného prostredia sme na výrobu väčšiny komponentov použili materiál do 3D tlačiarne ktorý je vyrobený z kukuričného škrobu.


Z PLA plastu (kukuričný škrob) je vytvorená veľká časť podvozku a celá karoséria. Okrem toho sme sa snažili obmedziť počet použitých chemikálií, ktoré znečisťujú životné prostredie, napríklad rôzne lepidlá, laky, nátery, farby, riedidlá, technický lieh a pod. 

Na výrobu kolies sme použili „odpadový materiál" (dural) z firmy Müehlbauer. Pre firmu šlo o materiál veľkosti takmer nepoužiteľnej, čiže namiesto do odpadu materiál zamieril k nám do školy na výrobu kolies. Pri výrobe na CNC strojoch sa obvykle používa chladiaca emulzia, ktorá sa dá niekoľko krát použiť (šetrenie životného prostredia). Keďže ako materiál sme použili dural bola potreba chladiť a mazať pomocou technického liehu. Jeho použitie sme sa snažili obmedziť. Pri výrobe olovených závaží do kolies bolo potrebné vyrobiť najprv formu, do ktorej sa roztavené olovo odlievalo. Formu sme vyfrézovali do teflónu, ktorý nám poskytla škola zo svojich zásob. Na samotné odlievanie ako materiál sme použili staré olovené závažia z kamiónových kolies. Z dôvodu zákazu používania olovených závaží by tieto závažia cestovali do odpadu takže sme ich „zachránili a recyklovali." 

 

 

https://www.facebook.com/atgtechnitra/

 

 

 


Karosérie 4x4» 4x4 LAND ROVER ve školách

Karoserie - technické informace a stavba 4x4 Land Rover

Karoserie - technické informace a stavba 4x4 Land Rover

4 x 4 Land Rover ve školách 2018 ...

1.4.2018 | Karosérie 4x4 | Matúš Vereš/Nitra ATGtechKonstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com